کاربرد کالیفرنیوم در پزشکی

تاریخ انتشار:1394-01-26
تاریخ بروزرسانی: 1394-01-26
تعداد بازدید: 143کاربرد کالیفرنیوم در پزشکی

در سال 1965 Shlea و Stoddard اولین کسانی بودند که ارزش کالیفورنیوم-252 برای درمان بیماران سرطانی به عنوان یک چشمه نوترون در براکی تراپی را تشریح کردند (1). ایالات متحده و انگلیس در اواخر دهه 1960 و اوایل دهه 1970 اولین قدم را برای درمان کلینیکی انواع سرطان های انسان،­ با استفاده از نوترون براکی تراپی کالیفورنیوم-252 [NBT][1] ، برداشند. به دلیل علاقمندی در درمان اکسترنال با پرتو نوترون های سریع [EBFNT][2] تولید شده در شتاب دهنده، اولین درمان آزمایشی و زود بهنگام، تنها بر روی چند بیمار انجام شد. در سال 1976 دکتر ماریوما، بیمارستان دانشگاه کنتاکی، شروع به یک سری از آزمایشات کلینیکی NBT کرد، که بر روی درمان داخل حفره ای سرطان های GYN و دهانه رحم تمرکز کرد. دکتر ماریوما در کنتاکی طی دوره 15 ساله (1976 تا 1991 )، چند صد بیمار سرطان Cervical را درمان کرد و نتایج موفقیت آمیزی را بدست آورد (2). بر اساس آزمایشات موفقیت آمیز سرطان Cervical در کنتاکی، دکتر ماریوما به قصد گسترش آزمایشات NBT برای درمان داخلی، انواع زیادی از سرطان های دیگر، به بیمارستان هارپر دانشگاه ایالت واین نقل مکان کرد. در حال حاضر، بعد از مرگ ناگهانی ماریوما در سال 1995 آزمایشات کلینیکی هاپر ادامه داده نشد. در راستای تلاش های دکتر ماریوما چندین گروه در روسیه، جمهوری چک و ژاپن شروع به آزمایشات و مطالعات کلینیکی کردند.

 

[1] .Neutron Brachytherapy

[2] .External Beam Fast Neutron Therapy

پیوستی برای این مطلب وجود ندارد
درباره نویسنده

من رسول شامحمدی هستم . تخصص من برنامه نویسی و محاسبات مونت کارلو هست. همیشه سعی میکنم در اینجا تجارب خودم را انتقال بدم. شماره تلفن من 09372846654 هست برای سفارش کار یا مشاوره

نظرات کاربران
اولین نفری باشید که نظر میدهید
تبلیغات
گروه تلگرامی ویژه رفع اشکال کد های هسته ای و نرم افزار ها

این گروه صرفا برای بحث در باره کد ها و نرم افزارهای هسته ای می باشد لذا از بحث های نامرتبط خود داری فرمایید و با معرفی گروه به دوستان خود در مفید بودن بیشتر گروه همیار ما باشید.


کانال تلگرامی ویژه اطلاع رسانی کارگاه های آموزشی

در این کانال اطلاعیه های مربوط به کارگاه های آموزشی و دوره های آنلاین و حضوری منتشر می شود


گروه تلگرامی پشتیبانی کارگاه ها و کلاس ها

در این کانال آخرین اخبار منتشر شده در سایت نشر داده می شود


گروه تلگرامی آخرین آموزش های منتشر شده در سایت

در این کانال آخرین اخبار منتشر شده در سایت نشر داده می شود


کانال آپارت ما

این کانال متعلق به وب سایت مهندس شامحمدی می باشد. تنها قسمتی از ویدئو های آموزشی در اینجا نشان داده است.


کانال نماشا ما

این کانال متعلق به وب سایت مهندس شامحمدی می باشد. تنها قسمتی از ویدئو های آموزشی در اینجا نشان داده است.