کد DOSXYZnrc

تاریخ انتشار:1396-02-19
تاریخ بروزرسانی: 1396-02-19
تعداد بازدید: 1103کد DOSXYZnrc

کد DOSXYZnrc قادر به شبیه‌سازی توزیع دز در هر وکسل در سه بعد می‌باشد. مبنای این برنامه تفاوتی با کد BEAMnrc ندارد. در ابتدا نوع چشمه پرتو انتخاب می‌شود تا به یک ناحیه مورد بررسی تابانده شود. نوع اندرکنشی که رخ می‌دهد توسط روش مونت‌کارلو و بر اساس اعداد تصادفی و خواص فیزیکی چشمه و محیط پیش‌بینی خواهد شد. درحالی‌که BEAMnrc عمدتاً برای تعیین خواص فیزیکی و هندسی ذرات بعد از اندرکنش با یک سیری از CM ها استفاده می‌شود، DOSXYZnrc برای تعیین دز جذبی در ناحیه اندرکنش (فانتوم) به کار می‌رود. معمولاً این دو برنامه به‌صورت ترکیبی مورد استفاده قرار می‌گیرند. BEAMnrc برای محاسبه طیف باریکه اشعه ایکس خروجی از سر شتاب‌دهنده و DOSXYZnrc برای محاسبه دز رسیده به محیط توسط این باریکه استفاده می‌شوند. این کد مختص شبیه سازی شتاب دهنده های خطی هست ک علاوه بر رایگان بودن آن و نداشتن مشکل لایسنس، گلد استاندارد شبیه سازی شتاب دهنده های خطی هست. از دیگر مزایای این کد، هندسه های از پیش تعریف شده هست که مشکل هندسه  را برای ما حل می کند یعنی قسمت های مختلف هد شتاب دهنده برای آن تعریف شده و فقط کافی است شما آن را انتخاب کنید و ابعاد مدنظر را وارد کنید.

کاربردها:

از کاربردهای مهم آن می توان به شبیه سازی روش های مختلف درمانی از جمله 3DCRT, IMRT, IORT, و GammaKnife و تیوب اشعه ایکس اشاره کرد که به وسیله این کد به سادگی قابل انجام خواهد بود.
از ویژگی های مهم دیگر این کد می توان به زمان پایین ران و در عین حال خطای خیلی پایین اشاره کرد  به نحوی که ما رو از شر ران های چندین روزه و حتی هفته ای خلاص می کند.
همینجوری برای شبیه سازی طراحی درمان یک ابزار بسیار کارامد هست.
پلن مربوط به روش های مختلف درمانی مثل کانفورمال، آی ام آر تی، ای اُو آر تی و گامانایف 
حتی شبیه سازی تیوب اشعه ایکس برای کارای بهینه سازی فیلتر تیوب
همچنین این کد همه مولتی لیف کولیماتورهای مربوط به کمپانی های مختلف مثل واریان و الکتا رو بصورت پیش فرض داره که  برای شبیه سازی پلن های پیچیده imrt میتونه کاربرد داشته باشه.

دانلود کد:

برای دانلود کد به لینک زیر مراجعه کنید.

لینک دانلود

برای مطالعه در باره موضوعات زیر روی هر عنوان کلیک کنید.
کد DOSXYZnrc
آموزش کد های هسته ای
دانلود کد DOSXYZnrc
پیوستی برای این مطلب وجود ندارد
درباره نویسنده

من رسول شامحمدی هستم . تخصص من برنامه نویسی و محاسبات مونت کارلو هست. همیشه سعی میکنم در اینجا تجارب خودم را انتقال بدم. شماره تلفن من 09372846654 هست برای سفارش کار یا مشاوره

نظرات کاربران
اولین نفری باشید که نظر میدهید

همکاری با ما

با سالها تجربه آماده ایم با شما همکاری گسترده ای داشته باشیم. همکاری با ما می تواند در قالب موارد زیر باشد
1) مشاوره در انجام تز دکتری در زمینه محاسبات هسته ای
2) مشاوره در انجام پایان نامه دوره کارشناسی ارشد در زمینه محاسبات هسته ای
3) ارائه مشاوره در جهت انجام پروژه های صنعتی
4) انجام طراحی ها و محاسبات مختلف
5) برگزاری دوره های تخصصی آموزش کد های هسته ای
6) ...
 با ما تماس بگیرید
09372846654-rasul.shamohamady@gmail.com
 

ما در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

گروه تلگرامی ویژه رفع اشکال کد های هسته ای و نرم افزار ها

این گروه صرفا برای بحث در باره کد ها و نرم افزارهای هسته ای می باشد لذا از بحث های نامرتبط خود داری فرمایید و با معرفی گروه به دوستان خود در مفید بودن بیشتر گروه همیار ما باشید. برای عضو شدن در این گروه تلگرامی با شماره 09372846654 در تلگرام پیام دهید.

کانال وب سایت مهندس شامحمدی

در این کانال آخرین اخبار منتشر شده در سایت نشر داده می شود.برای عضو شدن در این گروه تلگرامی با شماره 09372846654 در تلگرام پیام دهید

کانال آپارت ما

این کانال متعلق به وب سایت مهندس شامحمدی می باشد. تنها قسمتی از ویدئو های آموزشی در اینجا نشان داده است.