آموزش فدورا-بخش اول-نصب

تاریخ انتشار:1396-02-04
تاریخ بروزرسانی: 1396-02-04
تعداد بازدید: 1092آموزش فدورا-بخش اول-نصب

آیا به لینوکس نیاز است؟

اگر تازه با دنیای پیچیده کامپیوتر آشنا شده اید شاید هنوز در پلتفرم ویندوز هم سر در گم باشید  و کار با موس زحمت به خاطر سپردن دستورات را برایتان راحت می کند اما اگر می خواهید  بیش تر از این دنیای پر از راز کامپیوتر سردرآورید باید به سراغ لینوکس بروید.  مثلا شاید sqlmap را روی ویندوز هم نصب کنید اما کار با آن در فضای ترمینال حس بهتری میدهد. 

از طرف دیگر وقتی دستوری می نویسید حس بهتری از کامپیوتر دارید.

اما آنچه تا بحال گفتم، فقط عمومی بود. برای متخصصان رشته ای مرتبط با هسته ای که می خواهند تحلیل را بر تجربه اولویت دهند، آشنایی با لینوکس نه تنها یک انتخاب نیست بله یک استحباب اجباریست. Geant، فلوکا و... در فضای لینوکسی خیلی بهتر کارمی کنند.

روش های نصب لینوکس

نصب روی هارد

برای نصب فدور دو مطلب مفید یکی برای نصب فدور 18 و دیگری برای نصب فدور 21  وجود دارد که لینک این مطالب در زیر قرار داده شده است.

آموزش تصویری نصب فدورا 18

 

راهنمای جامع نصب فدورا 21

نصب روی vmware

vmware چیست

این نرم افزار همانند نرم افزار v Pc شرکت Microsoft است یعنی در داخل سیستم عامل شما کامپیوترهای مجازی مختلفی را بسته به قدرت سخت افزاری شما ایجاد می کند. در این نرم افزار شما قبل از هر چیزی می بایستی نوع سیستم عامل ، مقدار هارد دیسک و مقدار رم را برایش مشخص نموده و سپس همانند یک کامپیوتر بر روی آن سیستم عامل مربوطه خود را نصب نمائید. در نسخه 6 به بعدش شما قادرید حتی Linux هم نصب کنید .
حال شما می توانید از طریق تنظیمات مختلف موجود در نرم افزار فوق علاوه بر ساخت یک محیط شبکه مجازی در داخل کامپیوتر ( بدون نیاز به سخت افزار شبکه ) می توانید با شبکه های خارج از سیستم نیز در صورت ارتباط فیزیکی کامپیوتر اصلی با شبکه ، ارتباط برقرار کنید .
معمولاً پس از نصب این برنامه فولدری ساخته می شود که درون آن محل نگهداری فایل سیستم های نصب شده در این نرم افزار است که شما می توانید یک نسخه از این فایل ها را بعد از نصب کپی کرده تا در صورت خرابی سیستم عامل های آن ، با یک کپی چند دقیقه ای مشکل خود را حل نمائید .

جعبه ابزار فدورا

Vmware tools مجموعه‌ای از ابزارها برای بهبود عملکرد سیستم‌عامل guest است. مواردی مانند افزایش کیفیت و سرعت گرافیک، صدا، عملکرد موس (کپی کردن، کشیدن و رها کردن فایل‌ها بین دو سیستم‌عامل میزبان و مهمان، گسترش دامنه حرکت مکان‌نما بین دو سیستم‌عامل)، امکان اشتراک‌گذاری پوشه‌های سیستم‌عامل میزبان، تمام‌ صفحه کردن سیستم‌عامل مهمان و ... با نصب Vmware tools فعال می‌شوند.

 

نصب فدور را روی VMVAare

 

پیوستی برای این مطلب وجود ندارد
درباره نویسنده

من رسول شامحمدی هستم . تخصص من برنامه نویسی و محاسبات مونت کارلو هست. همیشه سعی میکنم در اینجا تجارب خودم را انتقال بدم. شماره تلفن من 09372846654 هست برای سفارش کار یا مشاوره

 
گروه تلگرامی ویژه رفع اشکال کد های هسته ای و نرم افزار ها

این گروه صرفا برای بحث در باره کد ها و نرم افزارهای هسته ای می باشد لذا از بحث های نامرتبط خود داری فرمایید و با معرفی گروه به دوستان خود در مفید بودن بیشتر گروه همیار ما باشید. برای عضو شدن در این گروه تلگرامی با شماره 09372846654 در تلگرام پیام دهید

 
کانال وب سایت مهندس شامحمدی

در این کانال آخرین اخبار منتشر شده در سایت نشر داده می شود.برای عضو شدن در این گروه تلگرامی با شماره 09372846654 در تلگرام پیام دهید


کانال آپارت ما

این کانال متعلق به وب سایت مهندس شامحمدی می باشد. تنها قسمتی از ویدئو های آموزشی در اینجا نشان داده است.


کانال نماشا ما

تماشا یک سرویس اشتراک گذاری فیلم های آموزشی می باشد. با مراجعه به کانال برخی از فیلم ها را مشاهده خواهید کرد