فرق تالی 2 و تالی 5 در کد MCNP چیست؟

تاریخ انتشار:1397-05-18
تاریخ بروزرسانی: 1397-05-18
تعداد بازدید: 3543فرق تالی 2 و تالی 5 در کد MCNP چیست؟

تالی ها در کد MCNP خروجی مورد نظر برنامه را حساب می کنند. در فارسی و در کتاب های مختلف نوشته شده در باره کد MCNP از اسم هایی مثل حسابگر استفاده شده است. در کد MCNP تالی های 1، 2، 4، 5، 6، 7، 8 وجود دارند. درک تالی ها کمک زیادی به محاسبه صحیح می کند. یکی از دوستان سوالی در باره دو تالی پرسیده شده است که در ادامه بحث آنها را توضیح می دهیم.

سوال:

: فرق تالی 2 و 5 در MCNP چیست در صورتی که واحد آن ها یکی است؟

جواب:

برای اینکه خیلی خوب جواب را خدمت این دوست عزیزم توضیح بدم کمی داستان میگم خدمت این عزیز دلم شما به عنوان رییس کلانتری دو تا مامور در اختیار دارید یکی از آنها را در چهار راه الف مامور شمارش تعداد ماشین هایی می کنید که از چهار راه الف عبور می کنند و نفر دوم را مامور شمارش تعداد ماشین هایی می کنید که از خیابان ب وارد چهار راه می شوند. وقتی گزارش های این ماموران را نگاه کنید متوجه می شوید که هر دو تعداد را می دهند اما این کجا و آن کجا! خوب اینجا هم همینه تالی 5 آشکارساز نقطه ای است که شعاع اون را هم مشخص میکنیم پس خروجی اون تالی است یعنی همان نقش پلیس در چهار راه تالی 2 شمارش را انجام می دهد اما!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! مقدار ذرات عبوری از سطح را نشان میدهد. واحد اون هم مشابه با تالی 5 است.

پیوستی برای این مطلب وجود ندارد
درباره نویسنده

من رسول شامحمدی هستم . تخصص من برنامه نویسی و محاسبات مونت کارلو هست. همیشه سعی میکنم در اینجا تجارب خودم را انتقال بدم. شماره تلفن من 09372846654 هست برای سفارش کار یا مشاوره

نظرات کاربران
اولین نفری باشید که نظر میدهید

همکاری با ما

با سالها تجربه آماده ایم با شما همکاری گسترده ای داشته باشیم. همکاری با ما می تواند در قالب موارد زیر باشد
1) مشاوره در انجام تز دکتری در زمینه محاسبات هسته ای
2) مشاوره در انجام پایان نامه دوره کارشناسی ارشد در زمینه محاسبات هسته ای
3) ارائه مشاوره در جهت انجام پروژه های صنعتی
4) انجام طراحی ها و محاسبات مختلف
5) برگزاری دوره های تخصصی آموزش کد های هسته ای
6) ...
 با ما تماس بگیرید
09372846654-rasul.shamohamady@gmail.com
 

ما در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

گروه تلگرامی ویژه رفع اشکال کد های هسته ای و نرم افزار ها

این گروه صرفا برای بحث در باره کد ها و نرم افزارهای هسته ای می باشد لذا از بحث های نامرتبط خود داری فرمایید و با معرفی گروه به دوستان خود در مفید بودن بیشتر گروه همیار ما باشید. برای عضو شدن در این گروه تلگرامی با شماره 09372846654 در تلگرام پیام دهید.

کانال وب سایت مهندس شامحمدی

در این کانال آخرین اخبار منتشر شده در سایت نشر داده می شود.برای عضو شدن در این گروه تلگرامی با شماره 09372846654 در تلگرام پیام دهید

کانال آپارت ما

این کانال متعلق به وب سایت مهندس شامحمدی می باشد. تنها قسمتی از ویدئو های آموزشی در اینجا نشان داده است.