مسواک پلاسمایی!

تاریخ انتشار:1396-04-01
تاریخ بروزرسانی: 1396-04-01
تعداد بازدید: 1361مسواک پلاسمایی!

مسواک پلاسمایی!
محققان دانشگاه میسوری تکنیک جدید و بدون دردی را برای جایگزین کردن شیوه کنونی پر کردن دندان ارائه کرده اند که می تواند تا سال 2013 جایگزین تکنیک رایج شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، کابوس دندانپزشکی زندگی بسیاری از انسانها را در سرتاسر جهان مختل کرده است، ترسی که همواره و در بدترین وضعیت مانع از مراجعه به دندانپزشکها و ترمیم دندانهای خراب می شود. با این همه تکنیک جدید که برای سوراخ کردن و پرکردن بدون درد دندان ارائه شده می تواند برای بسیاری از افراد که از دندانپزشکی هراس دارند امیدوار کننده باشد.

این مسواک پیشرفته پلاسمایی می تواند در 30 ثانیه دندان فاسد و پوسیده را خالی کند در حالی که تنها احساس خنکی اندکی در دهان بیمار ایجاد خواهد شد. در این تکنیک از واکنشهای شیمیایی برای ضدعفونی کردن حفره های ایجاد شده در دندان پیش از پر کردن آنها استفاده می شود و سپس حفره ها با موادی خاص و به شیوه ای پر می شوند که دوام آن بسیار بالاتر از دوام تکنیکهای کنونی است.

این به آن معنی است که دندانهای پر شده نسبت به قبل از دوام بالاتری برخوردار خواهند بود، جهشی قابل توجه در تکنیکهای دندانپزشکی که برای مدتها است به صورت ثابت باقی مانده است. محققان دانشگاه میسوری که این تکنیک را با همکاری شرکت "نانووا" ابداع کرده اند اطمینان دارند این ابزار جدید می تواند در درمانهای دندانپزشکی تحولی بزرگ به وجود آورد.

بر اساس گزارش میل آنلاین، محققان بر این باورند که پرکردن دندان با کمک این مسواک پلاسمایی از 60 درصد استحکام بالاتر برخوردار خواهد بود. دوره های آزمایشی بر روی این تکنیک در حال آغاز شدن هستند و در صورتی که همه برنامه ها درست پیش بروند، دوران استفاده از مته دندانپزشکی و پرکردن دردناک دندان در سال 2013 به پایان خواهد رسید

پیوستی برای این مطلب وجود ندارد
درباره نویسنده

من رسول شامحمدی هستم . تخصص من برنامه نویسی و محاسبات مونت کارلو هست. همیشه سعی میکنم در اینجا تجارب خودم را انتقال بدم. شماره تلفن من 09372846654 هست برای سفارش کار یا مشاوره

تبلیغات
گروه تلگرامی ویژه رفع اشکال کد های هسته ای و نرم افزار ها

این گروه صرفا برای بحث در باره کد ها و نرم افزارهای هسته ای می باشد لذا از بحث های نامرتبط خود داری فرمایید و با معرفی گروه به دوستان خود در مفید بودن بیشتر گروه همیار ما باشید.


گروه تخصصی Beamnrc

در این گروه به آموزش و رفع اشکال در مورد نرم افزار Beamnrc پرداخته می شود


گروه تخصصی Gate

در این گروه در باره فریم ورک مونت کارلو GATE و GEANT4 و مباحث مرتبط آموزش و رفع اشکال انجام می شود.


کانال تلگرامی ویژه اطلاع رسانی کارگاه های آموزشی

در این کانال اطلاعیه های مربوط به کارگاه های آموزشی و دوره های آنلاین و حضوری منتشر می شود


گروه تلگرامی پشتیبانی کارگاه ها و کلاس ها

در این کانال آخرین اخبار منتشر شده در سایت نشر داده می شود


گروه تلگرامی آخرین آموزش های منتشر شده در سایت

در این کانال آخرین اخبار منتشر شده در سایت نشر داده می شود


کانال آپارت ما

این کانال متعلق به وب سایت مهندس شامحمدی می باشد. تنها قسمتی از ویدئو های آموزشی در اینجا نشان داده است.


کانال نماشا ما

این کانال متعلق به وب سایت مهندس شامحمدی می باشد. تنها قسمتی از ویدئو های آموزشی در اینجا نشان داده است.