کلاس های مشخص کننده مواد در geant4

تاریخ انتشار:1395-03-04
تاریخ بروزرسانی: 1395-03-04
تعداد بازدید: 2655کلاس های مشخص کننده مواد در geant4

کلاس G4 Isotope:

این کلاس نام، عدد اتمی، شماره هسته ها، جرم مولی، و یک اندیس در جدول دارد.

کلاس G4 Element:

این کلاس نام، نماد، عد اتمی موثر، تعداد هسته های موثر، جرم مولی موثرها، اندیس در جدول عنصرها، تعداد ایزوتوپ ها، بردار اشاره گر این ایزوتوپ ها و بردار موجودیت نسبی مرتبط این ایزوتوپ ها دارد. علاوه بر آن کلاس روشی برای اضافه کردن یکی یکی ایزوتوپ ها دارد. شی این کلاس می توان با اضافه کردن مستقیم عدد اتمی موثر، تعداد نولکئون های موثر، جرم مولی موثر، ... در صورتی که کاربرد بخواهد، مستقیماً اضافه شود. دسترسی به داده های موجود این کلاس می تواند با استفاده از عدد اتمی، یا نماد اتمی صورت گیرد. در آن حالت یا این کلاس اطلاعات را از داده های موجود فراخوانی می کند یا براساس دیتابس موجود می سازد. داده های دیتابس براساس اطلاعات موسسه بین المللی استانداردها ساخته می شود. بنابراین ترکیبات طبیعی اتم ها می تواند بصروت پیش فرض ساخته شود.

کلاس G4 Element:

شی این کلاس، شامل نام، گچالی، حالت فیزیکی، دما و فشار دارد. [در حالت پیشفرض شرایط استاندارد]، تعداد عنصرها و بردار اشاره گر این عنصر، بردار کسر جرمی هر عنصر، بردار اتمی ها (یا مولکول ها)، تعداد هر عنصر، اندیس در جدول می شود. علاوه بر آن کلاس روش هایی برای اضافه کردن یکی یکی عنصرهای تشکیل دهنده مواد دارد. باید توجه شود که اگر کاربرد تعداد اتم ها یا مولکول های تشکیل دهنده یک فرم شیمیایی را مشخص کند، سیستم بصورت اتوماتیک کسر جرمی را محاسبه می کند. کمیت های فیزیکی با یا بودن معنی فیزیکی که در ماده مشخص شده ثابت هستند محاسبه شده و به عنوان جزء داده خروجی ذخیره می شود. برخی موا از دیتابس NISI استخراج شده و در دیتابس جینت ذخیره شده اند علاوه بر آن مواد براساس نامشان ساخته شده اند.

پیوستی برای این مطلب وجود ندارد
درباره نویسنده

من مهندس شامحمدی هستم و در یک کلام سرم درد میکنه واسه کد نویسی سعی میکنم کنار کارم، تجربیاتم را هم اینجا بزار واسه دوستان

تبلیغات
گروه تلگرامی ویژه رفع اشکال کد های هسته ای و نرم افزار ها

این گروه صرفا برای بحث در باره کد ها و نرم افزارهای هسته ای می باشد لذا از بحث های نامرتبط خود داری فرمایید و با معرفی گروه به دوستان خود در مفید بودن بیشتر گروه همیار ما باشید.


کانال تلگرامی ویژه اطلاع رسانی کارگاه های آموزشی

در این کانال اطلاعیه های مربوط به کارگاه های آموزشی و دوره های آنلاین و حضوری منتشر می شود


گروه تلگرامی پشتیبانی کارگاه ها و کلاس ها

در این کانال آخرین اخبار منتشر شده در سایت نشر داده می شود


گروه تلگرامی آخرین آموزش های منتشر شده در سایت

در این کانال آخرین اخبار منتشر شده در سایت نشر داده می شود


کانال آپارت ما

این کانال متعلق به وب سایت مهندس شامحمدی می باشد. تنها قسمتی از ویدئو های آموزشی در اینجا نشان داده است.


کانال نماشا ما

این کانال متعلق به وب سایت مهندس شامحمدی می باشد. تنها قسمتی از ویدئو های آموزشی در اینجا نشان داده است.