سطوح Surface card

تاریخ انتشار:1392-06-13
تاریخ بروزرسانی: 1392-06-13
تعداد بازدید: 1644سطوح Surface card

سلول‌ها توسط مقاطع مخروطي و نواحي محصور شده‌ي سطوح مختلف تعريف مي‌شود. سطوح نيز با اعمال ضرائب مناسب در معادلات تحليلي مربوطه كه در كد گنجانده شده‌اند، تعريف مي‌شوند.
ساختار كلي سطوح به صورت زير بيان می‌شود.
J n a list
J: شماره سطح مي‌باشد:
1اگر به‌همراه ستاره بيايد سطوح بازتابنده و به همراه علامت مثبت مرز سفيد را نشان مي‌دهد. اگر سطح تعيين کننده يك سلول با TRCL انتقال داده شود. 1سلول‌ها توسط مقاطع مخروطي و نواحي محصور شده‌ي سطوح مختلف تعريف مي‌شود. سطوح نيز با اعمال ضرائب مناسب در معادلات تحليلي مربوطه كه در كد گنجانده شده‌اند، تعريف مي‌شوند.
ساختار كلي سطوح به صورت زير بيان می‌شود.
J n a list
J: شماره سطح مي‌باشد:
1اگر به‌همراه ستاره بيايد سطوح بازتابنده و به همراه علامت مثبت مرز سفيد را نشان مي‌دهد. اگر سطح تعيين کننده يك سلول با TRCL انتقال داده شود. 1 اطلاعات بعدي در خط تعريف سلول از ستون ششم به بعد وارد مي‌گردد. n مي‌تواند مثبت، منفي و يا صفر باشد اگر n صفر باشد و يا در خط مذبور n را قرار ندهيم هيچ انتقال مختصاتي صورت نمي‌گيرد. اگر n مثبت باشد باعث تغيير مكان صفحه با انتقال شماره n در دستور TRn مي‌شود. با توجه به اين موضوع روشن مي‌شود كه براي تغيير مكان سلول مي‌توانيم، سطوح آن را با دستور انتقال، انتقال دهيم و در نتيجه خود سلول بدون احتياج به دستور انتقال به مكان جديد منتقل مي‌شود. اگر n منفي باشد بيان‌گر اين موضوع است كه سطح شماره J با سطح شماره n به صورت تناوبي تكرار مي‌شود.
:a
پارامتر مربوط به معادله سطوح است كه با توجه به هندسه مسأله و با استفاده از جدول 2ـ1 در فايل ورودي ثبت مي‌گردد.
List:
مربوط به ضرائب معادلات سطح است كه بعداً توضيح داده مي‌شود.
در كد MCNP قابليت گستره وسيعي از سطوح درجه اول و دوم وجود دارد. حتي سطوحي كه كاربر نمي‌تواند به آنها بر اساس جدول 2ـ1 معادله متناظر بدهد، را مي‌توان با وارد كردن مختصات چند نقطه‌ براي كد تعريف كرد .
جدول 2ـ1
کارت سطوح:
1) صفحات یا Plates

نکته در متن برنامه فقط باید به قسمت های سبز توجه کنید و بجای A B C D , ... عدد قرار دهید در واقع صفحه ای با مختصات مشخص را ترسیم می کنید
2) کره
3) استوانه
نکته: C/X یعنی استوانه ما موازی است با محور X ها و با ندازه Y , Z از X فاصله گرفته است. و CX یعنی محور استوانه محور x است.
4) مخروط

نکته 1+ یا 1- رو فقط در مخروط بکار میبریم که 1+ یعنی جهت + را در نظر بگیرد و منفی بالعکس

KY Y0 t^2 +/-1

مثال برای استوانه در مثال زیر از دستورات ماکروبادی برای ترسیم استفاده کردم که برای اشنایی با این دستورات باید پست ماکروبادی ها رو بخونید که البته استفاده از انها شاید اسان باشه ولی در تحلیل و پردازش با اونها شک و شبه هایی وجود داره و بنابر این سعی میکنیم کمتر از ماکروبادی ها استفاده کنیم

پیوستی برای این مطلب وجود ندارد
درباره نویسنده

من مهندس شامحمدی هستم و در یک کلام سرم درد میکنه واسه کد نویسی سعی میکنم کنار کارم، تجربیاتم را هم اینجا بزار واسه دوستان

تبلیغات
گروه تلگرامی ویژه رفع اشکال کد های هسته ای و نرم افزار ها

این گروه صرفا برای بحث در باره کد ها و نرم افزارهای هسته ای می باشد لذا از بحث های نامرتبط خود داری فرمایید و با معرفی گروه به دوستان خود در مفید بودن بیشتر گروه همیار ما باشید.


کانال تلگرامی ویژه اطلاع رسانی کارگاه های آموزشی

در این کانال اطلاعیه های مربوط به کارگاه های آموزشی و دوره های آنلاین و حضوری منتشر می شود


گروه تلگرامی پشتیبانی کارگاه ها و کلاس ها

در این کانال آخرین اخبار منتشر شده در سایت نشر داده می شود


گروه تلگرامی آخرین آموزش های منتشر شده در سایت

در این کانال آخرین اخبار منتشر شده در سایت نشر داده می شود


کانال آپارت ما

این کانال متعلق به وب سایت مهندس شامحمدی می باشد. تنها قسمتی از ویدئو های آموزشی در اینجا نشان داده است.


کانال نماشا ما

این کانال متعلق به وب سایت مهندس شامحمدی می باشد. تنها قسمتی از ویدئو های آموزشی در اینجا نشان داده است.